Poznańskie Targi Książki i wizyta w Muzeum Narodowym

11 marca 2023 roku Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze zorganizował wyjazd do Poznania. Celem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym oraz udział w 21. Poznańskich Targach Książki.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznańskiego muzeum, gdzie uczestnicy mieli możliwość podziwiania wystawy „Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki”. Zachwyt wzbudziła również stała, bogata ekspozycja w tym jednym z najstarszych, największych i najważniejszych muzeów w Polsce.

Kolejnym punktem programu były Poznańskie Targi Książki organizowane pod hasłem „Spotkania z wyobraźnią!” Swoją ofertę prezentowało tu aż 170 wystawców, a wielbiciele literatury mieli okazję spotkać 150 twórców. Targi w Poznaniu to także wystawy ilustracji, Strefa Komiksu, Strefa Scrabble, warsztaty dla dzieci i dorosłych, giełda winyli. Dla nauczycieli bibliotekarzy widok tłumów młodzieży oczekującej w długich kolejkach na autografy i selfie z ulubionymi pisarzami był pozytywnym zaskoczeniem i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

A. Aleksandrowicz, fot. T. Semczuk

LTR RTL
Skip to content