Jak pokolorować szkołę? – zaproszenie na spotkanie z Jakubem Tylmanem

Wydawnictwo Mamania oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej mają zaszczyt zaprosić nauczycieli na spotkanie z Jakubem Tylmanem – laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za Naprawianie świata 2022”, pedagogiem, nauczycielem przedmiotów artystycznych, jednym z najbardziej barwnych i kreatywnych polskich nauczycieli, autorem książki “Jak pokolorować szkołę”.

11 grudnia, godz. 17.00 Mediateka Góra Mediów

“Jak pokolorować szkołę” – wyjątkowa książka nauczyciela, który od kilkunastu lat aktywnie i nieszablonowo zmienia oblicze polskiej szkoły. Autor, którego życiowe motto brzmi: „nie ma rzeczy niemożliwych”, dzieli się w niej swoimi pomysłami na odnalezienie i zbudzenie kreatywności w dzieciach oraz sposobami na poprawę kondycji polskiej szkoły. Realizując każdego dnia oddolne inicjatywy, pokazuje, że wiara, odwaga, determinacja potrafią przenosić góry i można nawet w obecnych warunkach uczynić polską szkołę – wymagającą gruntownej reformy – lepszą.
Co znajdziemy w książce? Przede wszystkim pełen entuzjazmu opis szkoły. Renifery w szkolnym ogrodzie, własne kino dla uczniów, sale lekcyjne wyglądające jak dżungla – to tylko niektóre przykłady na zerwanie ze szkolną rutyną. Jednak “Jak pokolorować szkołę” to znacznie więcej niż tylko rewolucyjne idee. To prawdziwa dawka inspiracji i świeżych pomysłów na przekształcenie tradycyjnej szkoły w przyjazną, pełną kreatywności przestrzeń.
Rekomendacja książki Iwony Pietrzak-Płachty, Nauczycielki Roku 2022.

Są książki apteczki.
Książki plasterki.
Książki przyjaciele.
I książki inspiracje.
Książki, które uczą i książki, które leczą.
I są książki, które dodają skrzydeł.
To jest taka książka.
Uskrzydla.
Daje nadzieję, niesie wiarę w możliwość zmiany. Pokazuje, że jeśli bardzo chcesz – możesz. Nietuzinkowo, kolorowo, kreatywnie – chociaż czasem wbrew i pomimo.
Najważniejsze, że w trosce o dziecko. Jego wszechstronny rozwój, poczucie bezpieczeństwa i dobrostan. Świat potrzebuje książek, które uskrzydlają.

LTR RTL
Skip to content