Książka „Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte” dostępna do odbioru w Wypożyczalni PBW !

Szanowni Nauczyciele Bibliotekarze,
mamy przyjemność powiadomić, że do naszej Biblioteki dotarła inspirująca książka “Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte”. Jest to unikalna publikacja dostępna u nas w dwóch wersjach językowych: polskiej i ukraińskiej.
Chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych nauczycieli bibliotekarzy szkół podstawowych do odbioru bezpłatnych egzemplarzy tej pozycji. Mamy do dyspozycji 18 książek w języku polskim oraz 8 w języku ukraińskim. Polecamy tę niezwykłą publikację, która może być wykorzystana w ramach różnorodnych działań edukacyjnych.
Odbiór książki jest możliwy w godzinach otwarcia naszej Biblioteki. Prosimy pamiętać, że ilość egzemplarzy jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszego kontaktu w celu potwierdzenia dostępności książki. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Grupy docelowe
Książka “Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte” została opracowana z myślą o różnych grupach odbiorców:
• dzieciach w wieku 7-10 lat z 10 państw członkowskich,
• dzieciach uchodźców ukraińskich w wieku 7-10 lat, mieszkających w 10 krajach objętych projektem,
• nauczycielach szkół podstawowych w całej UE,
• rodzicach (obywatelach Ukrainy i UE) w wieku 25-44 lat.

Cele
Opowiadanie o przyjaźni Sofii i Aliny zostało stworzone jako rozszerzenie kampanii Komisji Europejskiej „Będę mieć oczy szeroko otwarte” podnoszącej świadomość praw przysługujących ofiarom przestępstw w UE. Kampania jest częścią pierwszej w historii strategii UE na rzecz ofiar przestępstw.
Książka ma na celu podniesienie świadomości wśród dzieci i dorosłych (rodziców i nauczycieli) na temat problemów ludzi uciekających przed wojną i ich praw. Poprzez historię ukraińskiej uchodźczyni spotykającej w swojej nowej szkole wyjątkowo spostrzegawczą dziewczynkę, podkreśla wagę zwracania uwagi na innych i oferowania wsparcia w trudnych czasach, takich jak wojna.

Dostępność cyfrowa
Tych z Państwa, którym nie uda się otrzymać książki w wersji papierowej, zachęcamy do skorzystania z jej formy cyfrowej za pośrednictwem strony internetowej kampanii „Będę mieć oczy szeroko otwarte”.
Książkę można pobrać TUTAJ.

Zastosowania edukacyjne
Publikacja może być wykorzystywana na lekcjach, warsztatach lub spotkaniach. Chociaż głównie adresowana jest do dzieci w wieku 7-10 lat, jej przesłanie jest zrozumiałe i wartościowe dla czytelników w każdym wieku.
Jeśli chcielibyście Państwo zarezerwować egzemplarz, prosimy o kontakt:
godziny otwarcia:
poniedziałek, czwartek: godz. 8:00-18:00
wtorek, środa, piątek, sobota: godz. 8:00-15:00
tel. 68 453 26 47
e-mail: wypozyczalnia@pbw.zgora.pl
więcej informacji na stronie: europa.eu/eyes-open
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z tej wyjątkowej książki, która może stanowić cenny zasób w Państwa pracy z uczniami!

LTR RTL
Skip to content