Wyjazd studyjny do Wrocławia

2 grudnia 2023 roku członkowie Koła SBP przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Wrocławia, organizowanym przez Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Zielonej Górze. W programie wyjazdu znalazła się wystawa prac Zdzisława Beksińskiego, Wrocławskie Targi Dobrych Książek oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.

W Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych we Wrocławiu otwarta została wyjątkowa ekspozycja prezentująca 45 obrazów jednego z najbardziej intrygujących współczesnych artystów – Zdzisława Beksińskiego. Wystawa multimedialna Human Condition Beksiński Multimedia Exhibition oraz specjalny pokaz obrazów w Stereoskopii (3D), stanowiły dla nas preludium do oglądania na żywo oryginalnych prac malarza.

Następnie odwiedziliśmy Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które zgromadziły ponad 200 wystawców. To 31 edycja tego przedsięwzięcia. Tłumy w kolejkach po autografy i selfie z ulubionymi pisarzami to ostatnio częsty widok na tego typu imprezach.

Na koniec wyruszyliśmy na Jarmark Bożonarodzeniowy, który zachwyca bogactwem iluminacji i mimo że zimowa aura z opadami śniegu nie sprzyjała spacerom, dobrze było zobaczyć to tętniące życiem miejsce.

LTR RTL
Skip to content