Wyjazd szkoleniowy do Wrocławia

13 maja 2023 roku członkowie Koła SBP przy PBW wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do Wrocławia, organizowanym przez Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Zielonej Górze. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego. Wyjazd stał się okazją do zapoznania się z architekturą, organizacją i działalnością tej instytucji.

Kolejnym punktem programu była Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 29. Nowoczesne, kolorowe wnętrza, działania biblioteczne oraz wydarzenia organizowane przez tę placówkę budziły duże zainteresowanie odwiedzających.

Wizyty w bibliotekach zakończyliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filii nr 12 usytuowanej na dworcu PKP. Warto podkreślić, że wyróżniono ją w Ogólnopolskim Konkursie na Modernizację Roku 2017 w kategorii „Najciekawsze adaptacje wnętrz”. Faktycznie wnętrza Filii wzbudziły zachwyt odwiedzających.

Finalnym punktem wyjazdu był musical „Priscilla Królowa pustyni”, który obejrzeliśmy w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

(Anna Aleksandrowicz, fot. Tadeusz Semczuk)

LTR RTL
Skip to content