XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

XX jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” to kolejna okazja do promocji bibliotek, czytelnictwa i zawodu bibliotekarza. Jak co roku Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze włączyło się w organizację obchodów Tygodnia Bibliotek w Polsce. W nawiązaniu do tego hasła przygotowaliśmy wystawę „Książka mówiona w mojej, twojej, naszej bibliotece”, której celem jest promocja audiobooków. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze można bowiem znaleźć ciekawe propozycje książki mówionej, w tym z dziedziny pedagogiki, psychologii, historii. Prezentujemy również ofertę lektur szkolnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w tej nowoczesnej formie.
Dla czytelników odwiedzających PBW w Zielonej Górze w dniach obchodów, czyli od 8 do 15 maja, przygotowaliśmy prezenty filmowe w formie płyt DVD w ramach przedsięwzięcia „Akcja – filmowa atrakcja”.

9 maja zaprosiliśmy grupy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 8 na II edycję spotkań „Zaczarowany świat kamishibai”. Ubiegłoroczna cieszyła się dużym powodzeniem. Nasi nauczyciele bibliotekarze zaprezentowali kolejne bajki i legendy ze zbiorów Biblioteki. W nawiązaniu do treści podejmowali rozmowy o wartościach. Nie zabrakło zabaw i gier ruchowych.

Jak co roku zachęcamy również do zabawy online w formie quizu. Tym razem nasi użytkownicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat budowy i historii książki.

(Anna Aleksandrowicz)

LTR RTL
Skip to content